Kotwica Kołobrzeg pokonała Lecha II Poznań. Hattrick Adama Frączczaka! [ZDJĘCIA]

Jacek Wójcik
Kotwica Kołobrzeg - Lech II Poznań 3:1 (1:0)
Kotwica Kołobrzeg - Lech II Poznań 3:1 (1:0) Jacek Wójcik
W 21. kolejce eWinner II ligi, piłkarze Kotwicy Kołobrzeg pokonali Lecha II Poznań 3:1 (2:0). To pierwsze ligowe zwycięstwo Kotwicy w tym roku.

Po ubiegłotygodniowej wpadce na inaugurację piłkarskiej wiosny, kołobrzeski zespół w sobotę zagrał na miarę oczekiwań swoich kibiców. Bohaterem dnia został zdobywca 3 goli, Adam Frączczak.

35-letni napastnik, który wrócił do Kołobrzegu po 12 latach, otworzył wynik w 36. minucie, wykorzystując rzut karny, podyktowany za faul na nim samy, za popchnięcie w polu karnym przez Michała Gurgula. Bramkarz gości Artur Rudko, wyczuł intencje strzelca, ale nie zdołał sparować piłki.

W 44. minucie spotkania Lech II miał wyśmienitą szansę na wyrównanie. W zamieszaniu po rzucie rożnym, z narożnika pola bramkowego uderzył Łukasz Spławski jednak fatalnie spudłował. Zmarnowanie tej okazji zemściło się na rywalach już po chwili. Rzut rożny wywalczyła Kotwica, a dośrodkowanie Łukasza Kosakiewicza na celną główkę zamienił Frączczak.

Do poznaniaków należał początek drugiej połowy. Najpierw groźnie z wolnego uderzył Mateusz Żukowski (51.), a dwie minuty później najlepszy strzelec Lecha II, Filip Wilak wykorzystał płaskie dogranie Filipa Wolskiego z lewej strony i posłał piłkę do siatki.

Goście próbowali pójść za ciosem. W 56. minucie Bruno Żołądź próbował wkręcić piłkę w górny róg bramki Miłosza Garstkiewicza, ale golkiper Kotwicy wybił ją na rzut rożny. Zapędy graczy Lecha ostudzili w 60. minucie gospodarze. Indywidualną akcję przeprowadził Tomasz Kaczmarek, a próbujący go zatrzymać Patryk Waliś przekroczył przepisy i sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Do piłki ponownie podszedł Frączczak. Tak jak przy pierwszym karnym Rudko rzucił się we właściwym kierunku, ale strzał napastnika Kotwicy był zbyt mocny i precyzyjny, by Ukrainiec mógł go zatrzymać.

Do końca meczu Kotwica kontrolowała wydarzenia na boisku. Wygraną z Lechem II, kołobrzeski zespół przełamał serię sześciu meczów bez zwycięstwa (po 3 remisy i porażki), rozpoczętą jeszcze jesienią 2022 roku. Z kolei rezerwy Kolejorza zakończyły serię sześciu spotkań bez porażki (cztery wygrane po 1:0 i dwa remisy po 1:1).

1:0 i 2:0 Frączczak (36. karny, 45.), 2:1 Wilak (53.), 3:1 Frączczak (62. karny)
żółte kartki: Šoljić, Obst - Gurgul, Waliś, Zagórski.

Kotwica: Garstkiewicz - Kosakiewicz, Obst, Kostkowski, Witasik, Sierpina, Nojszewski (67. Bielka), Šoljić, Cywiński (90. Rakowski), Frączczak (87. Łysiak), Kaczmarek (67. Wolsztyński).

Lech II: Rudko - Żukowski (67. Zagórski), Waliś, Gurgul, Kukułka, Wilak (75. Kornobis), Gogół, Żołądź, Pawłowski, Wolski (62. Sanocki), Łukasz Spławski (62. Pacławski).