To był pogrom. MKP Szczecinek fatalnie kończy rundę [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
MKP (białe koszulki) w meczu z Darłovią
MKP (białe koszulki) w meczu z Darłovią Rajmund Wełnic
0:5 przegrał Miejski Klub Piłkarski Szczecinek w meczu IV ligi z Darłovią Darłowo. I był to najmniejszy wymiar kary.

Po serii zwycięstw w liderami IV ligi (Flotą Świnoujście i Hutnikiem Szczecin) kibice MKP Szczecinek liczyli na podtrzymanie zwycięskiej passy w meczu z darłowianami. Stawka była prestiżowa, bo wygrany zespół przezimowałby po tej serii gier na najwyżej pozycji w tabeli spośród zespołów regionu koszalińskiego.

W pierwszej połowie prowadzili goście 1:0, którzy prezentowali się lepiej, ale nic jeszcze nie zapowiadało klęski. W drugiej odsłonie Darłovia robiła na boisku już co chciała i stwarzała sytuację za sytuacją. Skończyło się na 5:0, a gdyby wynik zakręcił się koło dwucyfrówki to gospodarze nie mogliby narzekać. Trudno uwierzyć, że przed tygodniem MKP 8:0 wygrał z zespołem z Węgorzewa...

Był to jeden z najgorszych, o ile nie najgorszy mecz MKP w tym sezonie. Przez 90 minut stworzyli może jedną, dwie sytuacje podbramkowe.